I mbijetuari i Eskobarit – Episodi 1

I mbijetuari i Eskobarit – Episodi 1

Seriali për jetën e vrasësit më të famshëm dhe krahu i djathtë i Pablo Escobarit. Teksa karteli Medellin shkatërrohet, John Jairo Velásquez me nofkën JJ ose Popey, dorëzohet para drejtësisë në 1992.

I vetmi i mbijetuar i kartelit famkeq, në luftën për të mundur armiqtë dhe të fitojë respekt në hierarkinë e burgut. Një padron në burg duke vazhduar mbretërinë e terrorit dhe një trafikant droge i rrezikshëm edhe brenda hekurave.

“Jam një vrasës profesionist. Unë kam vrarë për para”, ka deklaruar vrasësi nr.1 i Escobarit.

“Gjithashtu kam vrarë sepse kam dashur dhe respektuar Pablo Escobar.” Velasquez ka pohuar se ka vrarë më shumë se 300 njerëz dhe ka qenë i përfshirë në vrasjen e 3000 të tjerëve.

OPSIONI 1


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Adblock Detected

Ju perdorni nje bllokues reklamash. Ju lutem na mbeshtesni duke e caktivizuar ads blocker.

Refresh Page
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x