Perandoresha dhe luftëtarët

Perandoresha dhe luftëtarët

Filmi zhvillohet në Kinën e lashtë, gjatë periudhës së Shteteve ndërluftuese kur Kina u nda në një numër mbretërish rivale. Shteti i Yan, i themeluar nga fisi Murong i kombit Xianbei, ka qenë prej kohësh një objektiv i sulmeve të ushtrisë Zhao. Princesha Fei’er e Yan bëhet sundimtarja e re pasi babai i saj, Perandori, vritet në betejë, me gjeneralin Murong Xuehu që e ndihmon atë në mbrojtjen e mbretërisë së tyre nga pushtimi.

Princi Yan Huba, nipi i mbretit të vdekur dhe një ministër i pabesë në Yan, planifikon të marrë fronin nga kushëriri i tij dhe ai dërgon njerëzit e tij për të vrarë princeshën. Fei’er i mbijeton tentativës për jetën, por plagoset rëndë. Ajo shpëtohet më vonë nga një vetmitar misterioz i quajtur Duan Lanquan dhe jeton me të për një periudhë kohe derisa të shërohet. Ata të dy zhvillojnë ndjenja romantike për njëri-tjetrin gjatë asaj periudhe kohore. Megjithatë, ajo në fund duhet të vendosë nëse do të përmbushë detyrën e saj ndaj mbretërisë së saj apo do të ndjekë zemrën e saj.

Perandoresha Fei’er zgjedh të kthehet te Yan më vonë dhe ia del të zgjidhë konfliktin mes Yan dhe Zhaos. Megjithatë, Huba është ende duke komplotuar për të marrë fronin dhe ai i udhëheq njerëzit e tij për të vrarë Duan Lanquan dhe Murong Xuehu. Në prag të rrezikut, Perandoresha Fei’er arrin të vrasë personalisht Hubën dhe t’i japë fund planeve të liga të Hubës, të gjitha duke rivendosur paqen dhe harmoninë duke mbajtur marrëdhënie të mira me dhjetë mbretëritë e tjera.

OPSIONI 1


OPSIONI 2

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x